Usta Analist: Bu 2 Altcoin’i Birlikte Tutmak Daha Karlı!

Bir analist, SOL’un ETH tarafından geride bırakıldıktan sonra nihayet geçen yıl olduğu yere geri döndüğünü belirtiyor. Analist ayrıca, iki token’dan yalnızca birini değil, hem SOL hem de ETH’yi tutmanın daha kârlı olacağını ileri sürüyor. Bu arada, lider altcoin fiyatı yüzde 3’ün üzerinde artarken, SOL fiyatı yüzde 1,2 düştü.

Analist: Bu iki rakip altcoin birlikte de kazançlı olabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa haftaya hızlı başlıyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC), 35 bin doların üzerine çıkarak yeni haftayı selamlıyor. Birkaç istisna hariç büyük ölçekli altcoin’lerin çoğu yeşil bölgenin derinliklerine ilerliyor. Bu arada, geçtiğimiz haftalarda güçlü koşu yapan Solana bunların istisnası olarak kırmızıda duruyor. Bununla birlikte, Pentoshi takma adlı piyasada yakından takip edilen kripto para analisti, Solana’nın (SOL) ayı piyasası sırasında Ethereum (ETH) tarafından büyük ölçüde geride bırakıldıktan sonra nihayet bir yıl önceki konumuna geri döndüğünü söylüyor. Analist ayrıca, yatırımcıların SOL ya da ETH’den birini diğerine tercih etmelerinin mantıksız olacağını öne sürüyor.

Aslında Pentoshi, SOL ve ETH traderları arasındaki kavganın gereksiz olduğunu söylüyor. Çünkü bir boğa piyasasında her iki altcoin fiyatının da yükselme eğiliminde olduğunu belirtiyor. Ancak yine de birinin diğerinden daha iyi performans gösterdiği dönemler olduğunu vurguluyor. Aslında analist, yatırımcıların her iki altcoin’e de sahip olmasının daha karlı olabileceğine inanıyor. Analiste göre birini ya da diğerini tutmak aynı sonuca yol açacaktır. Ayrıca, “sadece birine sahip olma argümanının para kazanmak istemeyen ve sadece bir konuda haklı olmak isteyen insanlar için olduğunu” belirtiyor.

Ethereum ve Solana fiyat performansı

İki tokenin son 24 saatlik işlemlerde nasıl bir performans sergilediğine baktığımızda, ETH’nin hala üstün olduğunu görüyoruz. Yazı sırasında CoinMarketCap verileri, lider altcoin fiyatının dünden bu yana %3’ün üzerinde arttığını gösteriyor. Böylece ETH 1.892 dolardan işlem görüyor. Bu da ETH’nin 24 saatin en yüksek fiyatı olan 1.895,03 doların hemen altında işlem gördüğü anlamına geliyor.

ETH günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi geçtiğimiz gün boyunca %19’un üzerinde düşerek 5.769.223.226 dolarda kaldı. ETH’nin fiyatındaki artış, piyasa değerinin 226.960.966.505 dolara yükselmesini sağladı.

SOL ise günlük bazda %1,2’lik bir düşüş yaşadı. Bu, Ethereum katilinin basın zamanında 41,08 dolardan işlem gördüğü anlamına geliyor. Altcoin fiyatının yalnızca geçtiğimiz hafta içinde yaklaşık %24,4 oranında yükseldiğini belirtmek gerekiyor.

SOL günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x