Chainlink Rallisi Sonrası Analistten Uyarı! Bu Seviyeleri Bekliyorum

Ünlü analist Michaël van de Poppe bugün X sayfasından Chainlink rallisi sonrası önemli açıklamalar yapıyor. Analistin radarındaki altcoinlerden biri olan Chainlink yorumuna geçmeden önce Bitcoin için yorumlarına bakalım.

Chainlink öncesi Bitcoin’e bakış

Chainlink yorumundan önce Poppe Bitcoin için bir seviyeye vurgu yapıyor. Analist Bitcoin’in düşük zaman dilimlerine odaklanıyor. Buna göre 30.200 dolar destek seviyesinin önemini vurguluyor. Eğer 30.200 dolar tutarsa, yılın en yüksek seviyesine ulaşmak amacıyla potansiyel yükseliş senaryosu ortaya çıkacak. Analist 31.500 dolar sevieysini likiditenin bulunmasının beklendiği kilit bir seviye olarak belirledi. Buna göre bu seviyenin aşılması, güçlü bir alım ilgisine işaret ediyor. Diğer taraftan Bitcoin’in daha yüksek fiyatlarda konsolide olma potansiyeline vurgu yapıyor.

Analistin Chainlink öncesi Bitcoin’e dair düşük zaman dilimlerinde yapılan analizi kısa vadeli alım satım kararları için değerli. Bununla birlikte, kripto para piyasası oynaklığıyla gündemde. Ayrıca fiyat hareketleri, haber olayları ve piyasa duyarlılığı dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenebiliyor.

Direnç seviyesine özel vurgu

Analist ayrıca Bitcoin için bir vurgu daha yapıyor. Chainlink yorumu öncesi, Bitcoin’in yıl boyunca devam eden uzun soluklu direnç seviyesiyle süregelen savaşını vurguluyor. Temkinli görünüm, bu direncin kırılmasının tek bir girişimle gerçekleşmeyebileceğini gösteriyor. Bunun yerine, strateji direnci test etmeyi, muhtemelen üzerindeki likiditeyi yakalamayı ve ardından daha ileri testler için geri çekilmeyi içeriyor gibi görünüyor.

Analistin bu yaklaşımı dikkat çekiyor. Çünkü yatırımcıların güçlü bir destek veya direnç seviyesini birkaç kez tekrar test ederek teyit etmeyi amaçladığı yaygın bir ticaret stratejisiyle uyumlu. Piyasaların boğa evresinde olduğuna yapılan atıf dikkat çekiyor. Ayrıca genel olarak olumlu bir hissiyata ve potansiyel yukarı yönlü ivmeye işaret etmekle birlikte, direnç seviyesinin dikkatli ve stratejik bir şekilde izlenmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Analist Poppe bunun sonrasında Chainlink yorumuna geçiyor.

Ralli ile gelişen süreç

Analist Poppe uzun süredir Chainlink odaklı yorumlar yapıyor. Altcoin Chainlink için ivmeye vurgu yapan analist bir duruma dikkat çekiyor. Buna göre yüksek aralığın üzerinde bir kırılma ve yeni bir yılın en yüksek seviyesini gördüğünü vurguluyor. Analist burada 8-8.5 dolar seviyesine dikkat çekiyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda analistin Chainlink için belirttiği aralık dikkat çekiyor. Buna göre 8 ila 8,50 $ arasındaki alım aralığı, herhangi bir fiyat geri çekilmesinden yararlanmak için temkinli bir yaklaşımı gösteriyor. Hedef fiyat 12 dolar LINK’in potansiyel yukarı yönlü hareketi için daha iyimser bir görünüm sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x