YSK Başkanı duyurdu… Adaylıklar kesinleşti

Türkiye 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru giderken imza aşaması bitti. Adayların tamamı belli oldu.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener yaptığı açıklamada, “14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminde cumhurbaşkanları adayları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan olmuştur” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce 114 bi 661 imza toplarken, Sinan Oğan da 111 bin 508 imza topladı.

KILIÇDAROĞLU İNCE İLE GÖRÜŞECEK

Öte yandan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile görüşeceğini söyledi.

CHP’li Öztrak, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soruya şöyle yanıt verdi:

“Genel Başkanımız, diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın İnce ile de görüşecek ve bu diğer gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak.”

“Biz bu seçimin ikinci tura kalmayacağını biliyoruz. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu birinci turda bu ülkenin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak ve 15 Mayıs sabahı bambaşka bir Türkiye’ye uyanacak. Listeler üzerinde arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor. Bitince gerekli açıklamaları yapacaklar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir