Skandallar Bitmiyor! AK Partili İsme Çadır Fabrikasını Kiraladığı Ortaya Çıkan Kızılay, Tepkilerin Odağında

Depremden bu yana Kızılay ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. Depremzedelere dağıtılacak çadırları ve gıdaları AHBAP Derneği’ne parayla satan Kızılay’ın şimdi de çadır fabrikasını AK Partili Ali Gökşin’e kiraladığı ortaya çıktı. 

Kızılay yine ve yeniden tepkilerin odak noktası hâline geldi…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler, ülkemizde yaşanan yozlaşmayı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi ne yazık ki.

Her afette halktan bağış toplayan, görevi insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak olan Kızılay’ın; AHBAP ve AFAD’a çadır satması tartışmaları da beraberinde getirdi.

AHBAP’ın Kurucusu Haluk Levent’in, Kızılay’dan çadır ve gıda satın aldıklarını ve depremzedelere gönderdiklerini söylemesinin ardından gözler Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a çevrildi.

Çevrildi çevrilmesine ama kendisi “Çadır satışından haberi olmadığını” söyledi… Tabii bu açıklama kimseyi tatmin etmedi.

Ne yazık ki Kızılay’ın skandalları bununla da bitmiyor. İstismar davasıyla bilinen Ensar Vakfı’na para aktarımı yapmaları ve bunu doğrulamaları mesela.

Kızılay son olarak da çadır fabrikasını AK Partili Ali Gökşin’e kiralamasıyla gündemde!

Fotoğraf: AA

Kızılay’ın kendi personeli ve yöneticileri olmasına rağmen çadır üretimini AK Partili Ali Gökşin’in sahibi olduğu Tuğba Çanta’ya yaptırması büyük tepki çekti.

BirGün’ün ulaştığı tutanaklara göre Kızılay, 2016, 2017, 2019 ve 2022 tarihlerinde Ali Gökşin’in sahibi olduğu Tuğba Çanta ile üretim sözleşmesi imzaladı; AFAD’a satacağı çadırları AK Partili isme ürettirdi.

Kızılay’ın 2019 yılına kadar Yönetim Kurulu Üyesi olan Sabahattin Tezdiğ ise Twitter üzerinden “Dur dedik, dinlemediler” yorumunu yaptı.

Ardından Kızılay’a tepkiler de gecikmedi…

Söz konusu haberin sahibi, Gazeteci İsmail Arı; “155 yıllık Kızılay tarihinde böyle yağma görülmedi” sözleriyle tepki gösterdi yaşananlara.

Ne denir ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir