İsmail Saymaz’dan Meral Akşener’e: 10 günde ne değişti de İstanbul ve Ankara için bıraktığı açık kapıyı kapattınız? Neyi test etmek istiyorsunuz?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Ankara ve İstanbul’dan da aday çıkaracaklarını açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi.

Akşener’in 26 Ağustos’ta Afyon’da 81 ilde ayrı aday çıkaracaklarını söylerken, “Bazı yerlerde bazı anlaşmalar olabilir. Onları konuşmuş değiliz” dediği sözleri ile İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun 29 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’da aday çıkaracakları şeklindeki açıklamasını düzelterek “Aday isimleri üzerinde anlaşmalar olabilir” dediğini hatırlatan Saymaz, “26 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadarki 10 günde ne değişti de İstanbul ve Ankara için bıraktığı açık kapıyı kapattı?” diye sordu.

Saymaz devamında şunları kaydetti:

İyi Partililer Akşener’in ‘İki başkanımız da bizim için hizmetleri dolayısıyla hala kıymetliler’ dediğini aktarıyor. Anlaşılır gibi değil. İmamoğlu ve Yavaş, sizler için hala kıymetli ise neden karşılarına aday çıkarıyorsunuz, sayın Akşener? Neyi test etmek istiyorsunuz? Belediyelerden yandaş vakıflara bağlanmış olup İmamoğlu ve Yavaş döneminde kesilen hortumların tekrar takılıp takılmayacağını mı? İki büyükşehir belediyesinin AK Parti’nin insan ve kaynak havuzuna çevrilip çevrilmeyeceğini mi? İBB ve ABB’nin kapısındaki 2TC’ ibarelerinin indirilip indirilmeyeceğini mi? Neyi?”

Akşener İstanbul ve Ankara mesajı vermişti 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerin ardından ilk kez süreci detaylarıyla anlattı. 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere ilişkin partisinin “her yerde ayrı adayla girme” tutumuna dikkati çeken Akşener, “Ben bu ittifak siyasetine şiddetle karşıyım” demişti. Akşener, “Bu durumda İstanbul ve Ankara’nın büyük ihtimalle Altılı Masa’nın eski ortağınızın partisi tarafından kaybedileceğini göze alıyor musunuz?” sorusuna, “Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilir. Öyle adaylar çıkaracağız ki” yanıtını vermişti.

TIKLAYIN – Akşener, Altılı Masa’dan kalktığı toplantıda neler yaşandığını ilk kez anlattı: Kılıçdaroğlu, “Meral Hanım imzalamıyorsa imzalamasın” dedi

TIKLAYIN – Kulis: Akşener, İstanbul ve Ankara’da olası işbirliği için kriterler getirecek

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x