Daha Önce Böyle Bir Yarışma Görmediniz: Ülkenin En Tembel İnsanı Olmak İçin Yatıyorlar!

Karadağ’ın Niksic kentinde bulunan Brezna Etno köyünde bugünlerde çok sıra dışı bir yarışma yapılıyor. 18 Ağustos’ta başlayan yarışmanın kazananı dünyanın en tembel insanı seçilecek. Detaylar içerikte!

Batı Balkanların en küçük ülkesi Karadağ’ın Niksic kentinde bulunan Brezna Etno köyü bugünlerde çok sıra dışı bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor.

Ülkenin mizahi geleneklerinden biri olan “uzun yatma” yarışması günlerdir sürüyor.

18 Ağustos’ta 21 katılımcıyla başlayan yarışmada bugün sadece 3 kişi kaldı. Yarışmacılar 1000 avro ödül ve “en tembel vatandaş” unvanını kazanmak için yatarak yarışıyor.

Yarışmanın organizatörü Radonja Blagojeviç, bu sıra dışı yarışmanın Karadağlıların tembel olduğu efsanesiyle dalga geçmek için 12 yıl önce başladığını dile getirdi.

Yarışmanın kurallarıysa bi’ hayli enteresan. Yatarak yarışan katılımcıların uyumaları, yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılamaları, kitap okumaları ve telefon kullanmaları serbestken…

…. yarışma boyunca ayağa kalkmak kural ihlali sayılıyor. Yarışmacılar sadece 8 saatte bir 10 dakikalığına kişisel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen yarışmada 46. güne girildi ve yarışmacılar bugün 1100 saati geride bıraktı.

2021 yılındaki yarışmanın şampiyonu 38 yaşındaki Dubravka Aksiç, basına yaptığı açıklamada, “Hepimiz kendimizi mükemmel hissediyoruz ve hiçbir sağlık sorunumuz yok. Bizi şımartıyorlar, tek yapmamız gereken yatmak” dedi.

Biz de buna benzer bir yarışma yapsak çok komik olmaz mı? Tabii fıtık olmak istemeyenler hariç. Ne dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x