Binance Avustralya’nın türev lisansı iptal edildi

Perşembe günkü basın açıklamasına göre Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Binance Avusturalya’nın türev lisansını iptal etti.

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsasının bir kolu olan Binance Avustralya’nın, 21 Nisan’a kadar müşterinin tüm açık türev pozisyonlarını kapatmasına düzenleyici tarafından karar verildi.

Basın açıklamasında, ASIC’in Binance işletmelerine yönelik bir inceleme yürüttüğü açıklandı.

ASIC Başkanı Joe Longo bu konuda şunları dile getirdi:

Longo, ASIC’in Avustralya’da kriptoya yönelik düzenleyici bir çerçeveyi desteklediğini ve son sözün hükümette olduğunu tekrarladığını da belirtti.

Binance, geçtiğimiz hafta ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunun (CFTC), Amerika’da türev ürünler çalıştırdığı iddiaları üzerine kendisine dava açmasıyla düzenleyicilerle başı belaya girdi.

Binance Avusturalya bir açıklamasında, “daha kararlı bir yaklaşım izlemek” adına türev ürününü “piyasadan çektiğini” ifade etti. 10 Mart’ta görevinden ayrılan eski Binance Avustralya CEO’su Leigh Travers, Aralık ayında Sydney Morning Herald ile yaptığı röportajda, borsanın bir milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu söyledi.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir