Abdulkadir Selvi: CHP’de çanlar İmamoğlu için çalıyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “yeterince cesur olmadığı için şimdiye kadar iki fırsat kaçırdığını söyledi. Selvi, yerel seçimler için bir kez daha İstanbul içi adaylığını açıklayan İmamoğlu için, “CHP’de çanlar İmamoğlu için çalıyor” diye yazdı.

Selvi bugünkü yazısında İmamoğlu ile ilgili şu değerlendirmelerini aktardı:

“Ekrem İmamoğlu’nun siyasi geleceğiyle ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapmak için yerel seçim sonuçlarını beklemek gerekiyor. Çünkü seçimleri kazanırsa Ekrem İmamoğlu yeniden doğacak. Cumhurbaşkanı adaylığı dahil olmak üzere siyasi denklemde yeniden yer alacak. Ama seçimleri kaybederse Ekrem İmamoğlu efsanesi sona erecek.

Ekrem İmamoğlu, yeterince cesur olamadığı için şimdiye kadar iki büyük fırsatı değerlendiremedi. Cumhurbaşkanlığı ve CHP Genel Başkanlığı için aday olamadı. Olsa başka bir hikâye yazılabilirdi. Şans kapıyı iki kez çalmaz. Ekrem İmamoğlu, bir de İstanbul seçimlerini kaybederse o zaman ‘Kahramanın yolculuğu’ hüsranla sona erecek.”

Selvi, parti içindeki “değişimcilerin” koltuktan kalkmasını istedikleri CHP lideri Kılıçdaroğlu için de şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybeden Kılıçdaroğlu ise kurultayı kazanıyor. Kılıçdaroğlu şimdiye kadar İzmir ve Ankara başta olmak üzere büyük illeri kazandı. 8 Ekim’de İstanbul kongresini aldığı takdirde CHP kurultayında zaferini ilan edecek. Kılıçdaroğlu kazanacak ama CHP kazanacak mı ondan emin değilim.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x